Музей "Битва за Київ" с. Нові Петрівці

На північ від Києва, у селі Нові Петрівці, на туристів чекає чудовий військово-історичний музей - "Битва за Київ 1943 року" на місці Лютізького плацдарму, звідки і було звільнено Київ. Територія музею займає понад 9 га. Відвідувачі можуть пройтися 650-метровою галереєю підземних бліндажів командувача 1-м Українським фронтом генерала Ватутіна. Музей був заснований у березні 1945 року. Саме тут, у селі Нові Петрівці, знаходився командно-спостережний пункт генерала Ватутіна - командувача 1-м Українським фронтом.

Звідси, з району Лютізького плацдарму, було проведено операцію зі звільнення Києва від фашистських загарбників, форсування Дніпра. 1945 року уряд проголосив території в Нових Петрівцях державним заповідником. Було відновлено 650 метрів окопів, бліндажі та командо-спостережні пункти. А 1958 року тут поставили пам'ятник - величну фігуру воїна з кованої міді на високому п'єдесталі. 1993 року на честь 50-річчя визволення Києва було побудовано Музей-Діораму "Битва за Київ".

У п'яти залах нині експонується понад десять тисяч реліквій і матеріалів, пов'язаних із подіями оборони Києва 1941 року та визволення столиці України і Київської області 1943-го. В експозиції можна побачити фотографії, матеріали, особисті речі учасників бойових дій і безпосередньо діораму, довжина полотна якої становить 27 метрів завдовжки та 7 заввишки. Біля музею розташована виставка військової техніки часів Другої світової війни.

Ветерани - Герої Радянського Союзу та орденоносці, разом із нащадками солдатів Другої світової висадили в заповіднику 70 видів рідкісних дерев у пам'ять про загиблих під час визволення столиці України, створивши Парк Пам'яті.
1996 року музейний комплекс "Державний музей-заповідник "Битва за Київ 1943 року" отримав статус пам'ятки загальнодержавного значення.

 

Вартість екскурсії до Музею "Битва за Київ"

Кількість людей Ціна, грн/люд.
група 20 +1 370
група 30 -35 +2 360
група 40 - 45 +3 350

 

 

У вартість включено:

  • транспортні послуги;
  • екскурсійне обслуговування;
  • супровід;
  • страховка;

Фотоотчёт

Экскурсия в музей "Битва за Киев". Лицей №293, 3 класс.

Відгуки

Добавить отзыв
  • Екатерина Проняева

    Музей "Битва за Киев"26.10.2013

X
X
X