«Олександрія» - дендропарк у Білій Церкві

Дендропарк «Олександрія» – один із найяскравіших зразків садово-паркового мистецтва. Дендропарк «Олександрія» є унікальною галереєю живих картин, створених відомими майстрами ландшафтної архітектури XVIII-XIX ст.

Площа парку складає понад 200 га. Це наймасштабніший парк у країні. На території «Олександрії» зростає понад 600 видів дерев та чагарників, а також близько 700 видів трав'янистої рослинності.

Парк був названий на честь Олександри Василівни Енгельгардт, племінниці князя Потьомкіна. Чоловік Олександри Василівни, коронний гетьман Польщі, подарував коханій дружині в подарунок маєток у Білій Церкві. Вона вирішила розмістити у своїй садибі ландшафтний парк.

Планувалося, що в парку переважатимуть краєвиди, наближені до живої природи, а не акуратно підстрижені декоративні дерева та кущі, розділені ідеально прямими доріжками. Ландшафтні архітектори мали лише доповнити природну рослинність іншими видами та надати ландшафту певної впорядкованості. Не виключалося також і окраса парку витонченими спорудами.

На території дендропарку було збудовано резиденцію Бортницьких та інші споруди: Китайський місток, павільйон «Ротонда», Царський павільйон, колонади «Руїни» та «Місяць», Танцювальний павільйон та інші. Територія парку була прикрашена бронзовими та мармуровими скульптурами, вишуканими вазами, композиціями зі штучних брил та земляних піднесень.

Розпочав роботу над "Олександрією" французький архітектор Мюффо. Після нього над створенням та окрасою парку працювали садівники Бартецький, Август Станге, Вітт та Август Енс, а також архітектор Домінік Ботані,

Опинившись на величезній території «Олександрії», відвідувачі постійно зупиняються і замислюються, куди йти далі. Протяжність доріжок та алей парку перевищує 20 км. Щоб неквапливо пройтися всіма алеями та стежками, знадобиться кілька днів.

Біля основного входу в «Олександрію» розпочинається Головна алея, яка веде в глибину парку і впирається у місце, де раніше стояв розкішний Палац Браницьких. Звідси на всі боки розходяться численні дрібні алеї.

У центрі парку розкинулася «Велика галявина». Вона є рівною, з невеликим ухилом, територією в 10 га. У просвітах між деревами можна побачити химерний Китайський місток. Його назвали так через оригінальну альтанку, встановлену на ньому. Дах цієї альтанки виконаний у китайському стилі.

Можна ще довго розповідати про красу та чудеса «Олександрії»: про неповторність її ландшафтів, про різноманітність архітектурних та скульптурних пам'яток. Але краще все ж таки поїхати туди і самому побачити цю пишність!

Програма екскурсії:

10-00 - збір групи та відправлення до Білої Церкви;

11-00 – прибуття до Білої Церкви; початок екскурсії парком "Олександрія";

12-10 – Вільний час. Обід;

14-30 - Збір групи та виїзд до Києва;

16-00 – прибуття до Києва.

 

Вартість екскурсії 

Кількість людей

Ціна, грн/люд.

група 15 +1 570
група 20 + 1 470
група 30 + 2  460
група 40-45 +3 450

 

У вартість включено:

 • транспортні послуги;
 • екскурсійне обслуговування;
 • супровід;
 • вхідні квитки;
 • страховка;

 

У вартість не включено:

 • вхід до музею (Огляд самостійно)
 • особисті витрати
 • обід 
 • Обіди можна скомбінувати на ваше побажання - для всіх однаково:
 • Салат+суп+чай
 • Суп+гаряче+гарнір+чай


 

* При оплаті безготівковим розрахунком до ціни туру слід додавати 20%.

* Перед бронюванням туру, просимо уточнювати вартість у менеджера;

* Програма може коригуватися в залежності від побажання замовника. Є також інші екскурсії під запит.

Відгуки

Добавить отзыв
 • Відгуків немає, будьте першими
X
X
X