Музей книги та друкарства України


Музей книги і друкарства в Києві було відкрито 1972 року. Але в ньому зберігається пам'ять тисячоліть, з часів Денної Київської Русі і до нашого двадцять першого століття. Музей має найдавніші видання перших книжок знаменитих українських письменників, старовинні рукописи-книжки та старовинну техніку, яку використовували для друкування книжок. Музей розташувався в будинку колишньої друкарні Лаври. Ця друкарня почала працювати 1615 року і працювала протягом майже 300 років. Деякі експозиції присвячені писемності східних слов'ян, подвижниками якої були Кирило і Міфодій.

У музеї можна побачити копії деяких рукописів, а саме, "Слово о полку Ігоревім", і не менш відомої "Повісті минулих літ", "Пересопницьке Євангеліє". Деякі експозиції розповідають про зародження друкарської майстерності в Європі, розвиток і початок книгодрукування. У залах музею Ви можете побачити книги з історії, етнографії, фольклору та українські словники, видані вперше. Тут можна натрапити на перше видання Котляровського "Енеїда" 1798 року, один із перших українських букварів - "Граматка", буквар, виданий 1857 року, видання за життя письменників - Шевченка, Лесі Українки, Сковороди та Франка.

Найвизначніше місце музей надає окремій залі, присвяченій книжкам-"гігантам", книжкам-карликам, що не перевищують 3-4 мм, книжкам для сліпих, написаним спеціальним шрифтом брайля, книжкам у палітурках із оксамиту та шкіри, оздобленим сріблом, емаллю і навіть золотом. У музеї представлені експонати старовинної друкарської техніки - верстат сімнадцятого століття, оправний прес вісімнадцятого століття, та інше. Також музей може розповісти багато цікавого про відомі українські друкарні: Чернігівську, Львівську, Києво-Печерську та Острозьку.

Також зібрана історія друкарства та української книги в ХIX-XX століттях. І зібрані книжки різних напрямків, від художньої до науково-енциклопедичної літератури. Книга - берегиня знання і культури. Цей музей створено для того, щоб люди не забували про книгу та її роль у житті українців та України. Адже майже кожен пам'ятає запах дитячих книжок і журналів, свіжої преси, що смачно пахнуть друкарською фарбою. І ці книжкові скарби не менш цінні для України, ніж славнозвісне золото скіфів!

 

Вартість екскурсії до Музею книги:

Кільість осіб Ціна, грн./люд.
група 20 + 1  290
група 30 - 35 + 2 280
група 40 - 45 + 3 270

 

У вартість включено:

  • транспортні послуги;
  • екскурсійне обслуговування;
  • супровід;
  • страховка.

Додатково оплачується (за бажанням):

  • майстер-клас із виготовлення аркуша з папірусу - від 95 грн./ос. (тривалість 40 хвилин)

Фотоотчёт

12.10.2021 Музей науки Experimentanium Гімназія № 34 "Либідь", 6 клас.


09.10.21 Екскурсія в Чернігів Школа №279


09.09.2021 Учні Київської школи №42 відвідали Музей популярної науки і техніки "Експериментаніум".


08.09.21 Учні 4 класу Київської школи № 259 екскурсія в парк "Україна в мініатюрі".


12.09.18 Ученики гимназии "Диалог" посетили экскурсию на завод "Coca Cola"

Відгуки

Добавить отзыв
  • 228 школа

X
X
X