Музей науки на ВДНГ


Музей науки малої академії наук (МАН) – це перший державний музей, де заборонено не торкатися експонатів. Відвідувач опиниться у просторі, де у зрозумілій та доступній формі продемонстровано найважливіші наукові досягнення людства, їх закони та взаємодію.

У нас можна покататися на велосипеді з квадратними колесами, вирушити в космічну подорож, побачити двометрову голограму та багатокілограмовий кристал, дізнатися, як влаштований організм людини та потримати в руках модель головного мозку та органів людини.

 

Вартість відвідування музею

Кількість людей

Ціна, грн/люд*

група  20+1  450 грн 
група  30+2

440  грн

група  40+3 430 грн

 

У вартість включено:

 • транспортне обслуговування;
 • страховка;
 • Вхідні білети;
 • *безкоштовний вхід для: 1 супроводжуючого на групу від 20 дітей; 2 від 30; 3 від 40 дітей;

2 групи (20+20) проміжок між групами 15 хвилин.
Тривалість екскурсії: 120 хв.

 

Дітей чекає безліч відкриттів і вражень від запуску блискавки в котушці Тесли та управління роборукою до можливості побачити власний голос та «пам'ять металів», потрапити всередину гігантської раковини та дзеркальний тунель з оптичною ілюзією. Дізнатися, як виникають кольори та створити веселку. Найбільший інтерактивний експонат Музею науки – це скляна стеля, яка змінює колір.

У музеї розмістили понад 120 інсталяцій, поділених на сім тематичних блоків. Заклад знаходиться у «Науці» — павільйоні №23 на ВДНГ. Його збудували у 1960 році спеціально для наукових виставок.

Музей створили Мала академія наук у колаборації із агентством Gres Todorchuk. Будували його фахівці з України, Канади, США, Польщі та Швеції. За словами голови МАН Оксена Лісового, вони працювали над проектом практично цілодобово — усередині павільйону досі залишилися спальні місця.

Усі інсталяції музею можна потикати, покрутити та вдарити. Вони спеціально зроблені так, щоб дітям хотілося це зробити. Наприклад, там є шар для боулінгу, яким за допомогою підвісної системи можна з розмаху вдарити в скло. Воно розраховане на 600 тисяч ударів. Зараз по ньому стукнули трохи більше 570 тисяч разів і керівництво музею чекає, коли воно нарешті розіб'ється.

Також у музеї є кілька велосипедів на квадратних колесах. На них можна покататися спеціальним майданчиком. Це єдині такі велосипеди у всій Європі. А у світі їх налічують лише чотири.

 

Зона «Дивна матерія»

Виставка присвячена матеріалознавству, роботі з найкрихітнішими частинками речовини – молекулами та атомами. Їхнє дослідження дозволить зрозуміти, як удосконалити властивості матеріалів або навіть створити абсолютно нові. Тут ти спробуєш розбити загартоване скло кулею для боулінгу, а також повернути до вихідної форми деформований предмет. Подивися на кшталт одного з найбільших у світі кристалів і дізнайся, як створити мікрочіп із піску.

Інтерактивна пісочниця
Це експонат доповненої реальності, що створює чутливу до рухів людини проекцію на реальний пісок. Сенсор глибини вимірює відстань до реального піску, програма обробляє отримані від сенсора дані, а проектор відображає різні віртуальні об'єкти.

Зона «Акустика»

Експозиція «Акустика» – це простір, де ти дізнаєшся більше про звук – його фізичну природу, властивості, а також про можливості, які відкриває знання про світ звуків. Тут можна побачити свій голос, а також частоту звуку, почути через акустичні дзеркала.

Зона «Людина»

Експозиція «Людина» - це простір, де ти дізнаєшся більше про принципи роботи людського організму.
Тут ти зможеш:

 • подивитися крізь окуляри, що перевертають зір;
 • виміряти швидкість реакції на світло та звук;
 • пограти із зоровими ілюзіями;
 • розглянути анатомічну будову черевної порожнини людини;
 • спробувати відчути час та багато іншого.

Інтерактивні столи
Заглянь усередину організмів завдяки інтерактивному столу! Це сенсорна панель з миттєвим відгуком на дотик. Основне призначення пристрою – 3D-візуалізація реальних даних на рівні кісток, м'язів, нервової системи та газів. На планшетах представлена така тематика для відвідувачів: анатомія людини, тварини, комахи та метеорити у розрізі.

Зона «Оптика»

Виставка «Оптика» знайомить із світом оптичних приладів та можливостей, які вони надають. Тут можна відкрити для себе світ кольору та дізнатися, з чого складається світло.
Тут реально:

 • побачити нескінченне відображення і як зникає рука;
 • побувати усередині калейдоскопа;
 • яким чином працює змішування кольорів і як виникає веселка;
 • дізнатися, що таке поляризація світла та багато іншого.


Зона «Великі винаходи»
Азбука Морзе, міст Леонардо та гвинт Архімеда… Що спільного між цими експонатами? У цій частині музею відвідувач дізнається про надзвичайно важливі винаходи, без яких людство не змогло б створити сучасну цивілізацію.

Котушка Тесла
По своїй суті, котушка Тесла є електричною резонансною системою, яка здатна генерувати надзвичайно високу напругу. Вона може вразити глядачів плазмовими спалахами, відтворювати музику та включати бездротові джерела світла на відстані багатьох метрів.

Велосипед на квадратних колесах
Один із головних експонатів музею – велосипед на квадратних колесах. Він доводить, що все у житті можливо. Але, звісно, за певних умов. Розкриємо принцип, яким працює велосипед. Секрет у формі дороги - кривою правильної форми, якою котяться колеса в заданому напрямку, зберігаючи вісь.
Велосипед розробили у Національному музеї математики у Нью-Йорку. Нині такі велосипеди є лише у чотирьох містах світу: Києві, Нью-Йорку, Сінгапурі та Ріо-де-Жанейро.

Голограма
Подивися наукове "вау" з фантастичних фільмів! Голограма – це унікальний експонат, який зустрічає вас на вході до музею. Це набір технологій для точного запису, відтворення та переформатування хвильових полів. Фотопластинка за допомогою випромінювання одержує об'ємні зображення. Вона фіксує не саме зображення, а структуру відбитої від предмета світлової хвилі. Потім система відображає зображення і ми бачимо голограму.

Відгуки

Добавить отзыв
 • Відгуків немає, будьте першими
X
X
X